یخچال یکی از لوازم برقی وجود در منزل است که مدام در حال استفاده است و باید به خوبی از آن نگهداری کنید. با توجه به اینکه تکنولوژی لوازم برقی، به خصوص یخچال در حال پیشرفت است باید برای سرویس و یا تعمیر یخچال فریزر، از متخصصین مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

خدمات تعمیر یخچال فریزر در محل به شما ارائه می‌شود. با ثبت درخواست در سایت تکنیک تعمیر، تکنسین‌های مجرب برای تعمیر یخچال تهران به محل شما مراجعه می‌کنند و خدمات تعمیرکار یخچال فریزر را با کیفیت بالا به شما ارائه می‌دهند.

بیشتر خدمات تعمیر یخچال تهران در محل شما انجام می‌شود. اما گاهی در مواردی پیش می‌آید که موتور یخچال نیاز به تعمیر دارد. در این صورت تعمیرکار، موتور یخچال را باز می‌کند و آن را با خود می‌برد و تعمیرات لازم را بر روی آن انجام می‌دهد. در ادامه با این مبحث از تکنیک تعمیر همراه باشید تا اطلاعات جامع‌تری در اختیارتان قرار دهیم.

قیمت تعمیر یخچال فریزر چقدر است؟

برای اینکه متوجه شوید که قیمت تعمیر یخچال فریزر چقدر است، باید ابتدا قطعات مختلف یخچال فریزر را بشناسید. دلیل آن هم این است که خرابی در هر قسمتی از یخچال فریزر باشد هزینه متفاوتی را باید پرداخت کنید.

قطعات مختلف یخچال فریزر

  • ترموستات
  • کمپرسور
  •  آب‌سردکن
  • برد یخچال
  • تایمر
  • موتور
  • لاستیک درب (واشر درب یخچال)

سایر موارد تاثیر گذار در هزینه تعمیر یخچال فریزر

علاوه بر اینکه کدام یکی از قطعات یخچال فریزر نیاز به تعمیر دارد، موارد دیگری نیز در هزینه تعمیر یخچال فریزر تاثیر گذار است. برای مثال اگر یخچال قدیمی باشد به دلیل اینکه ممکن است قطعات آن در بازار کمیاب باشد، ممکن است هزینه تعمیر یخچال فریزر قدیمی بیشتر باشد.

مورد دیگری که در قیمت تعمیر یخچال فریزر تاثیر گذار است این است که اگر یخچال فریزر شما از برندی باشد که قطعات آن به راحتی در بازار پیدا نشود و همین باعث بالاتر رفتن هزینه تعمیرات می‌شود.

مورد دیگری که در محاسبه هزینه تعمیر یخچال فریزر باید مدنظر قرار دهید هزینه ایاب ذهاب تعمیرکار است. اگر تعمیر یخچال تهران در محلی نزدیک به تعمیرکار باشد، معمولا هزینه ایاب ذهاب تعمیر یخچال تهران مبلغ کمی می‌شود که برای تعمیرکار قابل صرف نظر کردن است.

اما در صورتی که تعمیر یخچال تهران در محل دیگری از شهر باشد و تعمیرکار نیاز باشد مسافت طولانی تری را طی کند، هزینه ایاب و ذهاب را دریافت خواهد کرد.

مورد دیگری که در محاسبه هزینه تعمیر یخچال فریزر باید در نظر بگیرید، برند و کیفیت قطعات استفاده شده در تعمیر یخچال فریزر است.

همچنین مورد دیگری که در قیمت تعمیر یخچال تاثیر گذار است، نوسانات ارزی است. چون اگر نیاز به تعویض قطعه ای از یخچال باشد نوسانات ارز بر روی آن موثر خواهد بود.

در جدول زیر قیمت تقریبی تعمیر یخچال را برای شما آورده ایم. برای برآورد دقیق هزینه تعمیر یخچال فریزر می‌توانید با کارشناسان تکنیک تعمیر تماس بگیرید.

 مشکلاتی که باعث می‌ شود به تعمیر یخچال فریزر نیاز پیدا کنید

در این بخش به مشکلات متداولی که در صورت بروز آن به تعمیر یخچال فریزر نیاز است اشاره می‌کنیم.

تعمیر یکسره کار کردن یخچال فریزر

موتور یخچال فریزر به طور اتومات باید بعد از یک دوره روشن بودن، خاموش شود. گاهی یخچال فریزر به دلیل مشکلاتی یکسره می‌شود و خاموش نمی‌شود. این مشکل بسیار جدی است و باید فورا برای تعمیر یخچال ساید اقدام کنید. در صورتی که این مشکل را نادیده بگیرید ممکن است موتور یخچال شما کاملا بسوزد و دیگر قابل تعمیر نباشد.

تعمیر سروصدای زیاد یخچال فریزر

سروصدای زیاد یخچال علاوه بر این که آزار دهنده است، ممکن است به دلیل مشکل جدی در موتور یخچال باشد. به همین دلیل باید برای تعمیر یخچال فریزر خود با تعمیرکار تماس بگیرید.

خرابی، پارگی، فاسد شدن لاستیک دور درب یخچال

در صورتی که مشکلی در لاستیک درب یخچال رخ دهد، سرمای داخل یخچال هدر می‌رود. همین مشکل می‌تواند باعث می‌شود فشار بیشتری به موتور یخچال وارد شود. همچنین این مشکل باعث می‌شود کارکرد یخچال مختل شود و نتواند مواد غذایی را به خوبی نگهداری کند.

تعمیر داغ کردن زیاد موتور یخچال

این مشکل را باید سریعا پیگیری کنید. ممکن است این مشکل سبب شود که موتور یخچال به طور کامل از کار بیفتد. بنابراین برای رفع مشکل سریعا اقدام کنید.

برفک زدن یخچال

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال، برفک زدن یخچال است. دلایل متعددی ممکن است باعث این مشکل شود که باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی شود.

یخچال فریزر سرمای کافی نداشته باشد

عدم سرمای کافی در یخچال فریزر ممکن است به دلایل مثل مشکل در فن یخچال، خرابی لاستیک درب یخچال، ایراد در ترموستات یخچال فریزر ، خالی شدن شارژ گاز یخچال باشد. این مورد باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی شود تا منشا مشکل پیدا شود.

نگهداری صحیح یخچال فریزر جهت کاهش هزینه‌های تعمیر یخچال فریزر

تمیز کردن یخچال فریزر

سعی کنید هر هفته یخچال فریزر خود را تمیز کنید و مواد اضافی را خارج کنید. این کار ساده فشار اضافی را از روی سیستم خنک کننده یخچال برمی‌دارد و در نتیجه دیرتر به تعمیرکار یخچال نیاز پیدا می‌کنید.

مواد غذایی داغ در یخچال قرار ندهید

یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که به مواد غذایی فرصت دهید تا خنک شود، سپس آن را داخل یخچال قرار دهید. قرار دادن مواد غذایی داغ در یخچال سبب می‌شود که به موتور یخچال فشار زیادی برای سرد کردن محیط وارد شود.

تعویض فیلتر آب

یکی از مواردی که باید هر شش ماه یکبار آن را انجام دهید، تعویض فیلتر آب است. این کار باعث می‌شود رسوبات آب آسیبی به یخچال نزند.

تمیز کردن کندانسور یخچال

بر روی کندانسور یخچال به مرور زمان گرد و غبار و چربی می‌نشیند، تمیز کردن آن به صورت سالانه باعث می‌شود که سلامت موتور یخچال بالاتر برود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *